Dayıların Dayısı Dayı

Sipariş yok, Kebap var!

Hikayemiz

Hikayemiz, Adanalı Şahin Usta’nın, nam-ı diğer “DAYI”nın 2004’te Öveçler eski 76. Sokakta küçük bir mekan açmasıyla başladı. Misafirleri “DAYI”yı yakıştırdı ona, herkesin dayısı olma serüveni böylece başladı, dayı olmak en iyi dostun olmak, halden anlamaktı.

Aileden biridir dayı, sana hep yakın durur, nasılsan öyle kabul eder seni, neşeni, hüznünü, coşkunu paylaşır, en iyi şekilde ağırlar seni. Dostlarla bir olup bugün nereye gitsek dediğin anda ya da ailenle şöyle güzel bir akşam geçirmek istediğinde dayın düşer aklına.

Mis gibi kebabın kokusunu, dolu dolu sohbetleri unutmak mümkün mü? Bir kere gelen müdavimi olur dayının, Etin lezzeti sadece damakta kalmaz, dilden dile kulaktan kulağa yayılır hemen, bir gelen bir daha gelmek ister, en iyi arkadaşlarını dayıda ağırlamak ister.

Yıllar geçtikçe, “DAYI”mız siz değerli misafirlerin teveccühüyle Dayıların Dayısı, gelen her misafir de “DAYI”nın özel misafiri oldu. Dayıların Dayısı Dayı olmak “DAYI” olmaktan daha zordu. Bunun bilinciyle “DAYI”mız etin en iyisini yeşilliğin her daim en tazesini sundu misafirlerine.

Hep daha iyisi için çalıştı, dünya kriterlerine uygun olarak en iyi malzeme, en iyi hazırlık süreci, en uygun pişirme yöntemi ve en profesyonel sunum ile hazırladığı Adana Kebabı ile Adana Ticaret Odası’ndan tescil belgesi alan “DAYI” Adana Kebabının sadece eşsiz lezzetini değil aynı zamanda sıcaklığını da Ankara’ya taşıdı, eşine az rastlanır konseptiyle gelen her misafirini ete doyurmaya devam ediyor. Dayıların Dayısı Dayı’da sadece doymakla kalmaz, tıpkı evinizdeki gibi kendinizi rahat hisseder, en keyifli saatleri, “DAYI”nın bitmek bilmeyen ikramlarıyla yaşarsınız…

“DAYI” yaklaşık 16 yıldan beri güler yüzlü ve işinde uzman personeli ile ilk günkü heyecan ve istekle eşsiz lezzetleri sizlere sunuyor. Senin için her detayı düşünülerek dekore edilmiş 1000 metrekarelik nezih ve ferah yeni restoranımızla ailen, arkadaşların, misafirlerin sadece ete doymakla kalmayıp en keyifli anları Dayının Yerinde yaşayacak.

Buradaki en önemli detay, “DAYI”nın sipariş kabul etmemesi ve gelen müşterilerini, onun seçtiği eşsiz lezzete sahip kebaplarıyla kebaba doyurması. “DAYI”, Ankara’da hiçbir yerde görülmemiş bir ilke imza atmıştır.

“SİPARİŞ YOK, KEBAP VAR !” sloganıyla tüm müşterilerinin büyük bir sadakatle müdavimi haline gelmiştir.